• Rozmiar czcionki:
 • A
 • A+
 • A++
 • Kontrast:
 • włacz kontrast
 • wyłacz kontrast
 • Mapa strony:
 • mapa strony

W roku szkolnym 2019/2020 nasze Przedszkole przystąpiło do programu zdrowia profilaktycznego pt „Wiem co jem – ekosztuczki w kuchni”. Program skierowany jest do dzieci młodszych jak i starszych ,a także rodziców. Celem programu jest  zwiększenie świadomości tego co wpływa na nasz organizm, a także wiedzy na temat konieczności racjonalnego wykorzystywania produktów spożywczych w celu zminimalizowania ich marnotrawstwa i niepotrzebnego wyrzucania.

Co roku w listopadzie obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia. dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania, same komponują swoje śniadanie, rozmawiają o tym, w jaki sposób można i należy dbać o zdrowie.

Dzięki realizacji programu „Ekosztuczki w kuchni”

 • zwiększamy świadomość na temat zdrowego odżywiania
 • pokazujemy sposoby na nie marnowanie jedzenia
 • zwracamy uwagę na przechowywanie produktów nie tylko w lodówce ale również w całej kuchni.
 •  uświadamiamy dzieciom jak ważne jest dbanie o nasze środowisko.

Program „Wiem co jem” jest kampanią społeczną w Warszawie działającą od 2006 roku. Celem kampanii jest organizacja prawidłowego żywienia w placówkach oświatowych (przedszkolach, szkołach podstawowych) oraz edukacja prozdrowotna. Cele i zakres podejmowanych działań zostały wypracowanie wspólnie przez uczniów, rodziców oraz przedstawicieli szkól i przedszkoli, organizacji pozarządowych. W programie „Wiem co jem”  najważniejsza jest systematyczna edukacja dzieci i młodzieży, w ramach profilaktyki zdrowotnej prowadzone są praktyczne warsztaty kulinarne, dzięki którym  dzieci są wstanie samodzielnie przygotować zdrowe i pożywne dla siebie  posiłki, warsztaty są również prowadzone dla rodziców by mogli pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia. Projekt oprócz  zwrócenia uwagi na żywienie w placówkach oświatowych, kładzie nacisk również na aktywność fizyczną bo jak to przysłowie mówi „ W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Na stronie internetowej kampanii można znaleźć różne ciekawostki żywieniowe a także przepisy kulinarne które można zastosować w codziennym domowym życiu.

Przepisy kulinarne

Więcej informacji możecie Państwo znaleźć pod adresem: https://wiemcojem.um.warszawa.pl/