• Rozmiar czcionki:
  • A
  • A+
  • A++
  • Kontrast:
  • włacz kontrast
  • wyłacz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

           25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pomimo nowoczesnych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek moda na misie nie przemija. Nie ma chyba domu, w którym na półce, czy łóżku nie siedziałaby ta pluszowa, miękka i puchata zabawka. Może to być mały Miś, bury, może odrobinę zapomniany, czy malutki Misio na szczęście. Każdy jest wyjątkowy i bardzo kochany. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez tej pluszowej zabawki. Miś jest towarzyszem, prawdziwym przyjacielem oraz powiernikiem tajemnic i sekretów nie tylko dzieci, ale i dorosłych.
Na całym świecie są misie, o których mówi się głośno, to Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Paddington, czy Miś Coralgol. Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku.
A oto trochę historii:
Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodor Roosvelt w 1902 roku będąc na polowaniu nie pozwolił zrobić krzywdy młodemu niedźwiadkowi. Wizerunek niedźwiadka został uwieńczony na rysunku w waszyngtońskiej gazecie. Zobaczył go właściciel sklepu z zabawkami i wykorzystał jego wizerunek do produkcji zabawek. Pluszowego Misia nazwano Teddy Bear od zdrobniałego imienia prezydenta.
W naszym przedszkolu w tym roku Święto Misia obchodzone było troszkę inaczej niż w latach ubiegłych jednak równie radośnie. Z powodu pandemii koronawirusa dzieci nie mogły przynieść do przedszkola swojego ulubionego misia. Za to w niektórych grupach pluszowy miś został zastąpiony misiem wykonanym z papieru. Dzieci tańczyły, śpiewały piosenki, mówiły wierszyki dla swoich ukochanych pluszaków, kolorowały różne misie i jadły pyszny chlebek z miodem. Poczęstunek wszystkim bardzo smakował.

jpgzdj 1zdj 2 768x576