9 i 11 grudnia odbyły się w grupach starszaków zajęcia plastyczne w ramach projektu „6 obrazów dla sześciolatka na Ursynowie”. Podczas cotygodniowych spotkań dzieci poznają wybranego malarza oraz jeden z jego słynnych obrazów.

Zajęcia 9 grudnia poświęcone były Oldze Boznańskiej i jej obrazowi „Dziewczynka z chryzantemami”. Starszaki poznały pojęcia często używane w malarstwie: „kontrast” oraz „portret”. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób powstaje portret, ćwiczyły swoje umiejętności malując kolegę, koleżankę z grupy.

Zajęcia 11 grudnia poświecone były z kolei Arturowi Grottgerowi i jego obrazowi „Pożegnanie powstańca”. Prezentacja obrazu stała się pretekstem do rozmowy na temat patriotyzmu, dzieci dowiedziały się co oznaczają słowa: „powstanie”, „powstaniec” oraz wykonały kokardę narodową.

20201209 100915 scaledIMG 3272