• Rozmiar czcionki:
  • A
  • A+
  • A++
  • Kontrast:
  • włacz kontrast
  • wyłacz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Dnia 6.09.2019 w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt.” Nutki w garnku, czyli z czego składa się muzyka”. Nasi goście w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o gitarze. Dowiedzieliśmy się od nich z czego zbudowana jest gitara klasyczna, a ciekawostką było to,że gitarę elektroklasyczną muzycy nazywają potocznie ”sajlent” ze względu na jej ciche brzmienie.

Podczas koncertu usłyszeliśmy melodie hiszpańskie, argentyńskie i angielskie grane na keybordzie i gitarze. Artyści zapoznali nas również z bardzo ciekawymi instrumentami a mianowicie z cytrą i czarango, z którymi związana była interesująca opowieść. Dzieci wspólnie z zaproszonymi gośćmi śpiewały, tańczyły,wyklaskiwały rytm, a na koniec wszyscy ”ugotowali na niby” zupę muzyczną składającą się z rytmu, dźwięku i akompaniamentu. Koncert wszystkim zebranym bardzo się podobał, a goście zostali pożegnani gromkimi brawami.

Photo2145 768x576Photo2148 768x576