• Rozmiar czcionki:
  • A
  • A+
  • A++
  • Kontrast:
  • włacz kontrast
  • wyłacz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia.  Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, o konieczności nie marnowania żywności, nieocenionej roli ziół oraz wykorzystania naszych przedszkolnych ogrodowych ziołowych upraw do przyprawiania potraw. W tym celu dzieci z grupy XII postanowiły dowiedzieć się, jakie „Ekosztuczki w kuchni” stosują nasze Panie Kucharki.

W tym szczególnym dniu dzieci dowiedziały się również, że oprócz zdrowego jedzenia potrzebny jest ruch, zgodnie z powiedzeniem „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Nasze przedszkolaki w czasie zajęć zapoznały się z tym co jest zdrowe i powinny jeść codziennie, a co tylko od czasu do czasu. Podczas zajęć dzieci nie tylko  słuchały, miały również do wykonania zadania: zatańczyć w rytm muzyki, posegregować odpowiednio produkty zdrowe i te których nie powinno się za często jeść.